«Штайнмаєр-Майдан»: завтра у Києві відбудеться акція протесту


6 жовтня в Києві відбудеться акція незадоволених згодою президента Володимира Зеленського на формулу Штайнмаєра. “Репетиція” цієї акції відбулася 2 жовтня крім Києва, ще в декількох великих містах України – Львові, Одесі. У столиці кілька сот мітингувальників прийшло прямо під вікна Адміністрації президента і скандували “Зеля х @ йло” і “Вова виходь”. Про це пише видання “Страна”. Об этом сообщает ukr-spletn.in.ua со ссылкой на СМИ.

Але основні події зосереджені на 6 жовтня, а також на 14 жовтня, коли Україна відзначатиме День захисника Вітчизни. А цю дату традиційно націоналісти влаштовують масові ходи в Києві і в інших містах. Збираються вийти і в цей раз під гаслом “немає капітуляції”.

Жовтий протест

Майбутній мітинг 6 жовтня в соцмережах встигли охрестити “Штайнмаєр-Майдан” або “Майдан жовтих пов’язок” (протестуючих закликають приносити з собою жовтий скотч і жовті стрічки як символ “опору капітуляції”).

Офіційно акція називається Віче “Зупинимо капітуляцію”.

Його організатором заявлений “Рух опору капітуляції”, до якої увійшли ветерани АТО і члени організацій “Демократична сокира”, УНА-УНСО, ОУН, “Вільні люди”. До слова, Дмитро Ярош з УДА підтримали і цей “антіЗЕ- союз”. Координують цю коаліцію екс-депутати Дмитро Лінько, Андрій Тетерук, Сергій Висоцький і Андрій Левус. Також серед організаторів заявлений В’ятрович та колишній представник України у тристоронній контактній групі в Мінську Роман Безсмертний.

Організатори акції вважають, що через узгодження формули Штайнмаєра в Мінську 1 жовтня Україна ось-ось капітулює, так як по ній Донбасу надає особливий статус.

“Україна стоїть за крок від капітуляції у війні з Росією. Проведення виборів в ОРДЛО відкриває двері автономії ОРДЛО, легалізації терористів в якості політиків і” народної міліції “і врешті-решт втрати суверенітету України. З метою системної протидії капітуляції ми оголошуємо створення опору капітуляції” , – йдеться на сторінці заходу в соцмережі.

На віче збираються висунути ультиматум владі і обговорити стратегію і план подальших дій.

Цікаво, що акція відбудеться напередодні розведення військ в Золотому і Петровському, яке домовилися почати саме 7 жовтня.

План СБУ: одних “Анти-Зе” підвісити, інших розколоти

Втім, чинна влада також явно не збирається пасивно спостерігати за спробами радикалів організувати новий Майдан.

За інформацією джерел видання “Страна” в СБУ і поліції, з багатьма націонал-радикалами за кілька останніх днів була проведена переговори, в результаті яких частина з них помітно знизила активність.

Або взагалі несподівано стали відгукуватися про дії Зеленського і “слуги” цілком нейтрально і навіть миролюбно.

Інші лідери радикалів заявили, що проведуть свої протестні акції в інші дні. Наприклад, лідер Нацкорпусу Андрій Білецький, який був дуже помітний під час акції 2 жовтня, поки не заявляв про свою участь в завтрашньому мітингу.

Зате сказав, що збирається провести марш 14 жовтня.

Правда, представник Нацкорпусу Радіон Кудряшов уточнив, що в завтрашній акції партія візьме участь.

“Нацкорпус ще з 2015 року проводить великі акції проти Мінського капітулянского переговорного процесу і” формули Ш “. Будемо брати участь і цього разу”, – заявив Кудряшов.

Чи не помітні поки в акціях також завсідником різного роду вуличних заходів – ультраправі з С14 і радикали типу Стерненко, який зарізав в минулому році людини в Одесі.

“У СБУ активістам пропонують пряме співробітництво, натомість обіцяючи захист” контори “і слив їх старих кримінальних проваджень, – говорить джерело в СБУ. – Створено план оперативних дій з протидії” Штайнмаєр-Майдану “. План передбачає роботу за трьома напрямками. Перше – провести бесіду і довести до відома тих націоналістів, у яких є “висять” кримінальні виробництва, що їх справи надходять в розпорядження СБУ та “заморожуються”. За це “підвішеному” актив поводиться тихо. Другий напрямок – розколоти протест. З цього вектору “до онтора “планує роботу з” важкоатлетами “- лідерами націоналістичних партій. Їм пропонують не виступати єдиним фронтом і проводити свої акції в різні дні, а також поступово знижувати напруження антипрезидентської риторики. Третій напрям плану передбачає дискредитацію” Анти-Зе “акцій через слив компромнтірующей інформації про тих їхніх учасників, які не погодяться піти на співпрацю “.

До слова як раз вчора стало відомо, що кримінальне провадження Сергія Стерненка знову передано Генпрокуратурою в СБУ.

Відзначимо, що з попередженням для організаторів “Штайнмаєр-Майдану” днями виступив особисто Зеленський.

Він заявив, що за протестами стоять окремі українські політики, які прагнуть таким чином уникнути кримінальних справ. Натякаючи явно на Петра Порошенка.

“Я дуже прошу всіх виважено і спокійно підійти до ситуації і не піддаватися на маніпуляції і провокації деяких осіб. Вони дуже хочуть використовувати вас, повернути собі можливість грабежу, стати жертвами політичного переслідування і уникнути кримінальної відповідальності. Цього не буде”, – сказав президент.

Характерно, що вже на наступний день виступив і Петро Порошенко, який сказав, що йому в цілому сподобався виступ Зеленського і що “ми повинні не підвищувати градус внутрішньої дискусії до критичної позначки”.

Втім, до якого реального результату призведе робота Зе-команди по “згасання” акцій протесту, ми побачимо вже завтра за масштабністю і характером “Майдану жовтих пов’язок”.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/shtajnmaier-majdan-zavtra-u-kyievi-vidbudetsia-aktsiia-protestu/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя